הכתובת על הקיר.png

הכתובת על הקיר

די לאלימות לוגו אתר.png

הבעיה:

ב-25 לנובמבר חל יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים. לקראת יום השנה, יצאנו בקמפיין מיוחד שנתן לקהל קצת מהתחושה של החיים בתוך מעגל האלימות.

הפתרון:

יחד עם ארגון "די לאלימות" הצבנו חדר עגול ברחבת הבימה הפתוח לקהל הרחב, לאורך קירות החדר נכתב טקסט מעגלי בלתי נגמר שבתקווה נותן לקורא מעט הבנה על איך מרגיש להיות בתוך עולמה של אישה נפגעת אלימות.

הטקסט על קירות החדר:

" ...ואחרי הכל זאת גם אשמתי אני לא מרפה ממנו כשהוא עצבני אבל אני עושה את זה כי באמת אכפת לי ככה האהבה שלנו תמיד היתה מלאה בלהט ורגשות חזקים זה פשוט לא היה הוא באותו רגע הוא התחיל לצעוק ולהעיף דברים הייתי צריכה להניח לו להרגע אבל הוא פשוט לא הקשיב לי פתאום שמעתי חבטה והכל החשיך הדבר הבא שזכרתי זה שהגעתי הביתה וראיתי את כל הדם ידעתי שאצטרך תירוץ טוב הפעם כי את זה לא אצליח להסתיר עם מיק אפ רק שלא יראו רק שלא ישאלו ואולי דווקא כדאי אני יודעת שהוא לא התכוון הוא אדם טוב ולפעמים כשהוא מסתכל עלי אני מרגישה כלכך מיוחדת ויפה כאילו רק שנינו בעולם ואף אחד לא יבין מה עובר ביננו אחרי שהכל קרה דיברנו והוא כל כך הצטער הוא התחנן ובכה אמר שילך לטיפול שלא אוותר עליו הפעם שנועדנו להיות יחד שהוא יעשה הכל כדי שנהיה יחד ושלא משנה מה יקרה הוא תמיד יהיה שם.." (ושוב: 'ואחרי הכל זאת גם אשמתי...' )

© אוריה כוכב